Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je vedení ČSSD schopno sebereflexe?

16. 10. 2014 19:15:00
V pátek a v sobotu jsem se jako člen volební komise účastnil voleb. Poprvé v životě jsem sám aktivně nevolil, v pátek večer po návratu komise jsem už nechtěl vážit ještě cestu na volební okrsek a v sobotu jsem zaspal a přišel jsem do volební komise pozdě a nechtěl jsem se ještě před tím zdržovat vlastní volbou.

Některé zprofanované tváře i ČSSD, ale i z ostatních stran nepronikly na magistrát, a někteří ani na městské obvody. Zastupitelem se tak nestal odsouzený a usvědčený kriminálník a korupčník, který se před nějakou dobou pokoušel uplatit televizní novináře. Další „expert\ů, kterého policie vyšetřuje či vyšetřovala kvůli dańovým deliktům, a u kterého objevila, myslím pervitin, rovněž chybí mezi zastupiteli. Předseda KVV ČSSD Miroslav Váňa, který před rokem nepronikl do Poslanecké sněmovny, se opět pokoušel kandidovat, tentokrát na městský obvod, na pozici starosty. Zvolen nebyl, funkce ve straně se asi nevzdá, a myslím, že se Pardubičané mohou ještě těšit na nějaký ten comeback. Náměstek primátorky Fraňkové „Jindra“ Tauber se zkompromitoval i mezi členy ČSSD že víceméně nekandidoval ani na magistrát. Dělal si co chtěl, na dovolenou se vydal, anižř by informoval zaměstnavatele, tedy magistrát atd. Prostě politická hvězda ani ne na jedno volební období.

Těsně před volbami se na zastupitelstvu města Pardubice řešila koupě architektonicky cenné stavby arch. Josefa Gočára automatické mlýny, které majitel nabízel městu za 25 MIL. Kč, vzhledem k 700 mil Kč, které stála rekonstrukce plaveckého areálu, cca 450 či kolika milionu Kč za zateplení škol či 100 mil. Či kolika za zplanýrování Tyršových sadů. Bagatelní částka, ale většina zastupitelů se „zachovala zodpovědně“ nehlasovala pro odkoupení automatických mlýnů. Mezi občany vznikla iniciativa, aby automatické mlýny byly kulturním centrem, ale tato iniciativa podporu politiků nezískala. Na magistrát pronikla další „superhvězda“, nejchytřejší maturant ve střední Evropě teď už bývalý další náměstek primátorky za hnutí „Pardubáci“. František Brendl. Zasloužil se o prosazení projektu „Zvelebení“ Tyršových sadů, za cca kolem 100 mil. Kč. Proti tomuto nesmyslu vzniklo několik petic, které podepsalo mnohem více občanů, než kolik dostalo několik stran hlasů dohromady. Paní primátorka se opájela, že ji vyčítají schodiště za několik milionů, ale ona chce, „aby po ní zůstalo něco pěkného“ František nabízel obyvatelům Pardubic tedy Pardubičanům, že budou moci rozhodovat o části svých daní neboť jim vráti na Pardubickou kartu /Obdoba Opencard, ale přece jen o poznání levnější) 500 Kč. „Franta“ o sobě tvrdí, že sice nemá vysokou školu, ale „má zdravý selský rozum“. Tu vysokou školu evidentně nepotřeboval, neboť je vyložený génius. Ostatně 2 roky po střední škole „úspěšně podnikal“. Tedy, Františku, některé druhy podnikání žádné velké intelektuální schopnosti nepotřebují, majitelka second hand je určitě „úspěšná podnikatelka“, ale možná, že si i ten dopis na úřady nechá od někoho napsat.

Před volbami jsme se dozvěděli, že magistrát či přímo „Franta“, dostali 2 anticeny, první za systematické lhaní o tom, že v Tyršových sadech žádná vodní plocha nebude ale ona tam vlastně bude a „Franta“ za pomlouvání Miroslava Šimona, za které se město či „Franta“ muselo omluvit, ale nehodlá zaplatit panu Šimonovi fakturu za právníky ve výši 10 tis Kč, neboť podle Franty, co by pan Šimon vlastně chtěl, když se mu dostalo omluvy.

V každých volbách asi tak 1/3 voličů skočí na špek novým stranám se starými tvářemi. Nebylo tomu ani letos. Veřejnost je, zdá se, nepoučitelná. Nevyvodilo závěr ze zkušeností se Stranou zelených, Věcmi veřejnými, a dalšími politiky ani ne na jedno volební období.

Za mohutné mediální podpory spřátelených novinářů se „úspěchu“ opět dočkali kolegové z TOP09, kníže s míňou na věčné časy Mirkem opět „bojovali za demokracii“ do roztrhání těla. Stačí připomenout útok Mirka na bývalého policistu v PSP, poslance za KSČM, že byl „komunistickým fízlem“. Prostý člověk, jak ukázali některé ankety, tento blábol sdílí, neboť soudí,že když byl v SNB, tak „prostě byl komunistický fízlem“. Veřejnost nějak nevnímá, že vyšetřovatel vražd, nebyl žádným fízlem, ale kriminalistou, veřejnost netuší, co byla např ekonomická kontrarozvědka.

Stačí se podívat jakými „esy“ se obklopují knížepán a míňa na věčné časy. Např. Jiří Besser bývalý ministr kultury za TOP09, který byl člen KSČ, ale teď to je evidentní „hrdina protikomunistického odboje“. Zapřel byt na Floridě a podnikal s usvědčeným a odsouzeným korupčníkem a kriminálníkem. Když Besser musel s ostudou odejít z křesla ministra, tak se ho zastal knížepán,, který prohlásil, „že to u nás v podnikání bez korupce nejde, že to zná z vlastní zkušenosti.

Z vlastní zkušenosti vím, že to u nás v podnikání jde i bez korupce, ale člověk se musí obejít bez cinknutých státníc zakázek, na kterých se dá vydělat bezpracně tam 55 mil. KČ, ta 500 mil. Kč

Další politické hvězdy jako Svobodní, kteří slibovali, že „rozsvítí na radnici“, příliš či vůbec neuspěli. Nabízeli občanům Pardubic, že nebudou muset platit za komunální odpad.

Před čtyřmi lety, když se sestavoval volební program, slibovali kolegové z ČSSD, že Dopravní podnik zakoupí malé autobusy, které se dostanou na sídliště Labiště či na ulici Gagarinovu, ale po realizaci tohoto záměru není aniv vidu ani slechu.

Když vidím takové hvězdy, jako je pan Řihák či Onderka nebo Váňa, tak se mi už ČSSD volit nechce. Vedení strany se nepoučilo ani z dřívějších hvězdiček, jako byl Vladimír Dryml, dnes už bývalý senátor za ćssd, KTERý letos logicky neuspěl, ten uváděl, že i do Senátu nosí pistoli.

Nevím, zda je nejen vedení ČSSD schopno sebekritiky a sebereflexe. Opakovaně jsem chodi l na magistrát a zastupitel, dnes už bývalý, za ČSSD, pan Ing. Křišťál tam ani jednou nedal dohromady souvislou větu a další superstar pan Mojžíš tam dal jednou dohromady asi 3\ věty.

Teď dostal „mandát“ další génius, ani nevím, za jakou stranu, bývalý hokejista Dušan Salfický. Kandidovali i další tělocviční vědci fotbalisti, absolventi sportovního gymnázia, „odborník na sociální politiku“ a „politolog“ Kuba Rychtecký, hokejista Vladimír Martinec a fotbalový génius Luboš Kubík. Zastupitelem se stal rovněž bývalý skvělý hokejista, mistr světa, nejlepší střelec, nejproduktivnější hráč na MS 1976 Vladimír Martinec. Škoda, že rovněž nekandidovala "Bohdalka", mohla být na magistrátu sranda

Pan se týká kritiků, kteří uvádějí, že příliš zdůrazňuji formální vzdělání, tak kdyby nemělo význam, tak bychom se obešli bez školství, což se neobejdeme, neboť ani většina těch 10 proc. populace, kteří studovali před 28 lety nejsou velkými génii, kteří se nejsou schopni vzdělávat, natož teď, kdy studuje nějakých 40 proc. Populace, což teprve nějaký „Franta“ nebo kníže Karel, který je vzdělaný, ale vlastně žádné vzdělání nemá, neboť nedostudoval lesnickou školu, kterou ani v Rakousku ani v CESKOSLOVENSKU žádní géniové nestudovali.

Na závěr se chci vyjádřit k vraždě studenta ve Žďáru n. |S. Je to velká tragédie a velmi politovánihodná událost.

Ještě větší tragédie je tvrzení policejního prezidenta, že veřejnost by měla být chráněna před útoky duševně nemocných pacientů. Pan policejní prezident by se měl zabývat problémy policie, agresivním chováním policistů, bití občanů policisty, úplatkařstvím v řadách policie. Pravidelně asi 10 proc. policistů je přistiženo při testech integrity policistů atd. Duševně nemocných je asi 1 proc. populace, většina z nich není pachateli žádného agresivního chování, a to, že je někdo agresivní, neznamená, že je duševně nemocný.

Náhled našich představitelů na duševně nemocné, gamblery, narkomany či homosexuály se změní, když s těmito jevy někdo získá osobní zkušenost s rodinným příslušníkem.. Pak zjistí, že to je tragédie a tito lidé nejsou žádný póvl, ale že je třeba s nimi pracovat a pomáhat jim.

Stačí se podívat na činy fotbalových chuligánů. Řešením se naši politikové nehodlají zabývat, nevím, zda se policie už vrátila na fotbalové stadiony. Zákony, které vyloučily účast policie na fotbalových stadionech, byly zločinem. Není to žádná soukromá akce, je to veřejná akce, na které by měla policie dohlížet. Ono by stačilo, aby někomu zavraždili na stadionu dítě a pak by změnil názor. Dokud nezačnou na stadionech umírat lidé, tak se tím nikdo zabývat nebude

Jak funguje naše policie a státní zastupitelstvo svědčí nedávné události kolem otrav metanolem. Policie se tím začala zabývat, až když umíraly desítky lidí.

Stále ještě pravý doktor přirodních věd RNDr. Karel Vašíček

Autor: Karel Vašíček | čtvrtek 16.10.2014 19:15 | karma článku: 12.32 | přečteno: 534x

Další články blogera

Karel Vašíček

zateplime, usetrime, nebo ne? REecall

Před nějakou dobou jsem na tomto místě zveřejnil příspěvek, že jaksi energetické úspory jsou nesmysl. Někteří čtenáři, evidentně funkčně a numericky negramotni psali v diskusi pod mým příspěvkem, jak to, že si já, jako pravý dokto

22.3.2017 v 16:51 | Karma článku: 23.27 | Přečteno: 1135 | Diskuse

Karel Vašíček

Simon Singh: Kniha kódů a šifer. Utajování od starověkého Egypta po kvantovou kryptografii

Druhá kniha britského autora zřejmě indického původu předčí jeho první knihu Velká Fermatova věta. Autor je vzděláním fyzik, který pracoval pro BBC, a věnuje se popularizaci vědy. Kniha líčí tajemnou a utajovanou historii kryptogr

21.3.2017 v 22:12 | Karma článku: 12.52 | Přečteno: 320 |

Karel Vašíček

Zateplíme, ušetříme, nebo ne?

Před nějakou dobou jsem na tomto místě zveřejnil příspěvek, že jaksi energetické úspory jsou nesmysl. Někteří čtenáři, evidentně funkčně a numericky negramotni psali v diskusi pod mým příspěvkem, jak to, že si já, jako pravý dokto

19.3.2017 v 21:19 | Karma článku: 36.98 | Přečteno: 2450 | Diskuse

Karel Vašíček

Architekt Milunič a „Tančící dům“

V těchto dnech se opět medializuje příběh architekta Miluniče, který vyprojektoval s Gehrym tzv. Tančící dům“.

28.11.2016 v 14:45 | Karma článku: 11.01 | Přečteno: 869 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Dalibor Bartoš

O lidské hlouposti

Většinou se snažím psát o ekonomii, filozofii a politice a o otázkách a problémech, které nějak souvisí. Dnes jsme narazil opět po několikáté na naprosto neuvěřitelnou reklamu, že se naučíte cizí jazyk za 7 dní, pak ovšem zvýšili

23.11.2017 v 17:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - miniseriál - díl 2. - V čem je to jiné?

Dnes si řekneme základní rozdíly mezi GDPR a stávajícím zákonem o ochraně osobních údajů. Je jich více, ale ty nejvýznamnější se týkají práv občanů ke správcům osobních údajů. A v neposlední řadě ve výši sankcí...

23.11.2017 v 15:05 | Karma článku: 8.12 | Přečteno: 295 | Diskuse

Ivo Hnilica

Volební debakl pravicových stran - hnutí ANO 2011 prostě musí!

Tak vlastně o čem se s nim chcete bavit. A najednou se objeví miliardář a zajímá se o běžné tedy nebohaté členy naší společnosti a sděluje lidem, budu pracovat pro vás! To sdělení mnoho lidí chápe velmi pozitivně což se také odra

23.11.2017 v 14:13 | Karma článku: 28.30 | Přečteno: 772 | Diskuse

Jan Ziegler

Do Evropského parlamentu už teroristé nesmí

Je to reakce na důrazný protest skupiny europoslanců, kteří nesouhlasili s vystoupením palestinské teroristky Leily Chálidové v této instituci. Ta navíc nehorázně urazila židovské oběti nacismu!

23.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 22.10 | Přečteno: 440 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Demokracii představuje „funkční systém“ a ne „samozvaní frustrovaní rádoby demokraté“

Nezamlžujme a neohýbejme si naši demokracii věčně zavádějícími diskusemi o ničem někam, něco jako např. o Yettim nebo co by kdyby přiletělo UFO a co s koncem světa.

23.11.2017 v 13:24 | Karma článku: 24.28 | Přečteno: 601 | Diskuse
Počet článků 119 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 910
Učitel, již bývalý, programátor, již bývalý, důchodce, stále, vydavatel, který se tím spíše baví, protože matematika není oborem, do kterého by hrnuli, kteří by si chtěli narejžovat, majitel jednoho z 20 či 25 tisici internetových obchodů, www.eukleides.cz/store, internetový milionář nejsem a nebudu


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.